Matbaa Kesim Kalıpları:

Matbaa Kesim Kalıpları

Matbaa sektöründe ağırlıklı olarak kağıt ve kağıt türevleri kullanılmaktadır. Nokta Lazer, çeşit ve gramajına göre her kağıt cinsine uygun kesim kalıpları üretmektedir.

1.hamur, bristol, kuşe, kromo karton, mukavva, sticker, fantazi kağıt, aydınger v.b. kağıt türevlerinin kesim kalıpları, kullanılacak bıçak, lastik, tahta gibi malzemeler açısından farklılıklar gösterebilmektedir.

Sektörde kullanılan kesim makinelerinin sistem ve model çeşitliliği, Nokta Lazer'in bilgi birikimini ve ürün yelpazesini daha da genişletmektedir. Çünkü plate veya kazanlı tip makinelerde kalıp özellikleri değiştiği gibi, aynı tiplerin Bobst, Iberika, Young Shin, Sanwa, Wupa, Heidelberg, pedal, maşalı, vargel v.b. modellerinde de farklılıklar olabilmektedir.


Matbaa Kesim Kalıpları

Oluklu Karton Kesim Kalıpları:

Oluklu sektöründe ağırlıklı olarak sıvamalı kağıt ve sıvamasız kağıt türevleri kullanılmaktadır. Nokta Lazer, çeşit ve gramajına göre her kağıt cinsine uygun kalıp üretmektedir.

Oluklu sektöründe ağırlıklı olarak sıvamalı kağıt ve sıvamasız kağıt türevleri kullanılmaktadır. Nokta Lazer, çeşit ve gramajına göre her kağıt cinsine uygun kalıp üretmektedir.

F Dalga, E Dalga, C Dalga, B Dalga, A Dalga, E+B, B+C, Triplex ABC, Triplex EBC vb. kağıt türevlerinin kesim kalıpları, kullanılacak bıçak, lastik, tahta gibi malzemeler açısından farklılıklar gösterebilmektedir.

Sektörde kullanılan kesim makinelerinin sistem ve model çeşitliliği, Nokta Lazer'in bilgi birikimini ve ürün yelpazesini daha da genişletmektedir. Çünkü plate veya rotary tip makinelerde kalıp özellikleri değiştiği gibi, aynı tiplerin Texo, Pm2200, PmT, Currioni 3100, Currioni 3100NT, Currioni 2800T, Currioni 2000, Currioni 2000NT, Currioni 2500, Marten 924, Marten 1624, Marten 1628, Marten 1224, Marten 1636, Rapidex, Emba, Emba 160, Göpfert, Çin, Gondessi, Foset, HCC, Baymın 350, Bobster 1300, Apstar, LİNT, Taiwan WRA, Sefa, Simon, InLine, Mitsubishi, Bendazolli, Yerli, Bobst, Young Shin, pedal, v.b. modellerinde de farklılıklar olabilmektedir.


Oluklu karton kesim kalıbı

Etiket Kesim Kalıpları:

Etiket Kesim Kalıpları

Etiket sektöründe ağırlıklı olarak yapışkanlı kağıt ve sticker kullanılmaktadır. Nokta Lazer, çeşit ve gramajına göre her etiket cinsine uygun kesim kalıpları üretmektedir.

150gr, 170gr kuşe, damla etiket, tesaplin v.b. kağıt türevlerinin kesim kalıpları, kullanılacak bıçak, lastik, tahta gibi malzemeler açısından farklılıklar gösterebilmektedir.

Sektörde kullanılan kesim makinelerinin sistem ve model çeşitliliği, Nokta Lazer'in bilgi birikimini ve ürün yelpazesini daha da genişletmektedir. Çünkü plate veya kazanlı tip makinelerde kalıp özellikleri değiştiği gibi, aynı tiplerin Iwasaki, Gallus, Kopack, Nilpeter, Labelman, Sanino, Onda, Orthotec, Zonten, Omega, Newfoil v.b. modellerinde de farklılıklar olabilmektedir.


Etiket Kesim Kalıpları

Plastik Kesim Kalıpları:

Plastik Kesim Kalıpları

Nokta Lazer, çeşit ve gramajına göre her plastik cinsine uygun kesim kalıpları üretmektedir. Pet, PP, PE, OPP, Opak, Frekans, PVC, Aydınger, Polyester, Lexan, Antistatik, Branda, Silikon, Vakum, Pleksi v.b. plastik türevlerinin kesim kalıpları, kullanılacak bıçak, lastik, tahta gibi malzemeler açısından farklılıklar gösterebilmektedir.

Sektörde kullanılan kesim makinelerinin sistem ve model çeşitliliği, Nokta Lazer'in bilgi birikimini ve ürün yelpazesini daha da genişletmektedir. Çünkü plate veya kazanlı tip makinelerde kalıp özellikleri değiştiği gibi, aynı tiplerin pres, pedal v.b. modellerinde de farklılıklar olabilmektedir.


Plastik Kesim Kalıpları